Kõmsi rahvamaja

Kõmsi Rahvamaja hoone valmimisaasta on 1987. Rahvamaja on ehitatud universaalse lahendusega, pakkudes võimalusi nii spordimiseks, kui ka pidulikeks sündmusteks ja peresündmusteks.

Suur saal mahutab koos rõduga kontserdi ja teatrikülastajale kuni 400 istekohta, peosaal koos laudadega 270 kohta.
Väikene saal on sobilik näituste korraldamiseks. Kontserdi külastajale kuni 100 kohta. Meelsasti kasutatakse väikest saali Kõmsi kooli mudilaste pidudeks, peresündmusteks ja koosolekuteks.
Saali lava on 120 ruutmeetrit (10x12m, kõrgus 9m) varustatud kaasaegse valguspargiga. 2020 on renoveeritud ka lava põrand. Uued aksid ja sofitid, lava eesriided, saali külgmised kardinad uuendatud 2018.

Rahvamaja 2.korrusel asub Lääneranna Vallavalitsuse Hanila teeninduskeskus. Rahvamaja läänetiivas perearsti vastuvõtu kabinet, sotsiaalhoolekande ruumid ja üks erasektori firma.
Kõmsi Rahvamaja haldusse kuulub veel üsnagi suur parkimisala, mida kasutame laatade läbiviimiseks.

Suviste sündmuste läbiviimiseks asub 2,5 km kaugusel looduskaunis kohas Ridase vabaõhuplats. Ridase vabaõhuplats asub Kinksi Kõmsi teelt Lasketiiru teele keerates (koordinaadid 58.626100;23.655033). Ridase vabaõhuplats on meeldiv suviste sündmuste pidamise koht. Hooaeg algab traditsioonilise jüripäevajooksuga. Tradistioonilised on Jaaniõhtud ja suvelõpupeod.