Lihula Kultuurimaja

Asub Pärnu maakonnas Lääneranna vallas Lihulas. Maja valmis 1989 ja selle arhitekt on Rein Tomingas ja sisekujundajaks Eva Jänes. Ehitamisel tuli arvestada, et see sobiks ansamblisse mõisahoontega, samuti seda, et kultuurimaja krundil on kõrguste vahe 4 meetrit. Klubi kavandati keldriteta, sest selle all oli muinasalevi asukoht ja põhjavesi on seal kõrge.

Tegevuse eesmärgiks on säilitada Eesti ja kohalikku kultuuri- ning ajaloopärandit, tagada elanike juurdepääs informatsioonile, teadmistele, kultuurile, toetada elukestvat õppimist ja enesetäiendamist ning korraldada vaba aja veetmist.

Aastal 2018 vahetati kultuurikeskuses ära EASi toel kõik aknad ja välisuksed. Kokku läks vahetusse 67 akent!

Aastal 2020 renoveeriti kultuurikeskuse teatrisaal. Värviti seinad, laed, rõdu ja lava. Saal sai uue vaipkatte ja toolid. Istekohti on nüüd saalis ligi 400 koha asemel 333. Kohtade arv vähenes kuna standardmõõdud on aastatega suurenenud ligi 5cm. Kokku läks teatrisaali renoveerimine maksma 165 000 eurot. Lisaks sellele vahetati sama aasta välja ka kogu küttesüsteem ja soojasõlm. Selle rekontsrueerimine läks maksma ligi 90 000 eurot. Oleme tänulikud Lääneranna Vallavalitsusele ja Volikogule, kes meile valla eelarvest raha eraldasid!